Школа від заснування до сьогодення

/Files/images/Файл 10.01.18, 11 28 46.jpeg

Середню загальноосвітню трудову політехнічну школу з виробничим навчанням № 38 м. Харкова збудовано в 1965 році, за 7 місяців.

Наказом № 1 від 01.06.1965 було призначено директором школи-новобудови № 38 Косца Михайла Макаровича з 01 червня 1965 року, підстава – Наказ по Харківському ОБЛВНО від 27 травня 1965 року,

Борзилову Ганну Василівну з 1969 по 1972 роки,
Мухіна Олега Дмитровича з 1972 по 1980 роки,
Борзилову Ганну Василівну з 1980 по 1991 роки,
Костромітіна Юрія Олексійовича з 1991 по 2002 роки,
Чархукян Галину Вікторівну з 2002 по 2004 роки,
Рудюк Наталію Олексіївну з 2004 по 2005 роки,
Колесникову Оксану Володимирівну з 2005 по 2016 роки,
Поклонського Олександра Олександровича з 2016 по теперішній час.

Комунальний заклад освіти – Середня загальноосвітня школа № 38 Фрунзенського району м. Харкова реорганізована у комунальну установу освіти – Середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс № 38 (наказ № 1 від 01.07.1998 управління освіти Харківської міської ради).

Комунальна установа освіти – Середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс № 38 реорганізовано у Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 38 Харківської міської ради Харківської області (рішення ХХХ сесії ІV скликання Харківської міської ради від 20.12.2004 за № 217/4; наказ управління освіти Фрунзенської районної ради від 31.12.2004 за № 180).

Проектна потужність будівлі - 600 учнів. Школу було спроектовано за чеським проектом. Вона являє собою 3-поверхову основну будівлю (адміністративно-навчальний блок). У ньому, крім 27 навчальних кабінетів і класних кімнат, наявні актовий зал і їдальня (загальне приміщення), спорткомплекс - спортивний зал і басейн, спортивний майданчик, бібліотека. Майстерні - окрема будівля. Два гаража для проведення занять з автосправи.

Це була перша в місті школа, в якій передбачалася за проектом організація занять з плавання в межах курсу фізичної культури. У пострадянські роки окремі елементи будівлі вийшли з ладу, в тому числі і басейн.

Більш ніж за 50 років свого існування школа випустила понад 50 тис. учнів, серед яких чимало діячів мистецтва і культури, вчених, спортсменів з досягненнями світового рівня, багато відомих виробників. Усі вони - гордість школи.

Сьогодні у закладі навчаються понад 650 учнів. У школі активно впроваджується інклюзивна освіта, оскільки у нас здобувають освіту в тому числі й діти з особливими потребами.

Крім того, з метою організації повноцінного освітнього процесу у закладі впроваджуються оптимальні новітні технології навчання, що активізують практичну спрямованість освіти, професійну орієнтованість; забезпечується використання комп’ютерно-орієнтованих засобів підтримки й супроводу освітнього процесу, здійснюється інтеграція цих засобів з традиційними засобами навчання. Також слід зазначити освітню траекторію закладу освіти (освітні технології, проекти та інноваційну діяльність), якою рухається наша школа впродовж останніх років:

· впровадження нового Державного стандарту освіти України - "Нова українська школа";

· робота закладу освіти в режимі інклюзивної освіти з 2013 року; організація корекційно-розвиткових занять зі спеціалістами для дітей з особливими освітніми потребами;

· впровадження елементів розвивального навчання за системою Д.Б. Ельконіна - В.В. Давидова у початковій школі;

· створення архітектурної доступності у школі та безпечного середовища для учнів, з метою повноцінного розкриття навчального й творчого потенціалу нашіх вихованців, більш естетичного сприйняття закладу освіти;

· закінчено участь в освітньому проекті «Створення безпечного інклюзивного середовища в школах і громадах» за підтримки Всеукраїнського Фонду «Крок за кроком», Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Фонду «інститут відкритого суспільства», за результатами чого заклад було нагороджено Подякою за високий рівень професіоналізму та вагомий внесок у розвиток інклюзивної освіти в Україні;

· закінчено участь в експериментальній роботі із впровадження моделі ноосферного уроку при викладанні природознавства відповідно до програми дослідницько-експериментальної роботи в межах участі закладу в регіональному експерименті; заклад виборов ІІІ місце за успішне здійснення у 2013-2016 рр. дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня (Грамота Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та КВНЗ (Харківська академія неперервної освіти);

· участь в експериментальній роботі «Навчання в русі» (наказ Міністерства освіти і науки України від 02.11.2016 р. №1312);

· участь в освітньому проекті «Громадська активна школа»;

· участь в освітньому проекті «Вчимося жити разом»;

· співпраця школи з закладами вищої освіти регіону у площині педагогічної практики, проведення семінарів тощо, зокрема із ХНУ ім. В.Н. Каразіна, ХНПУ ім. Г.С.Сковороди, Харківською державною академією фізичної культури, Харківською гуманітарно-педагогічною академією;

· впровадження інформаційно-комунікаційних технологій на різних рівнях управління закладом освіти.

Фотоархів